Od wczesnej wiosny można śledzić los młodych bocianów, które przyszły na świat w podglądanym przez ATLAS gnieździe w Łasku. Podlotki właśnie zaobrączkowano, aby można było śledzić ich dalsze losy i szlaki
Warszawa, 12 września 2019Informacja prasowaMarnowanie żywności – problem, którego skala jest większa niż sądzimyW Europie wyrzuca się średnio ok. 179 kg żywności/osobę rocznie. Szacuje się, że w samej Polsce wynik t
TAURON Dystrybucja zawarł 7 września trzecie porozumienie z Lasami Państwowymi, regulujące zasady ustanawiania służebności przesyłu. Tym razem dokument podpisali przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakow
Przeciętna europejska rodzina, składająca się z 4 osób, w trakcie codziennych zakupów zużywa rocznie ok. 1,5 tysiąca toreb jednorazowych.[1] W okresie przedświątecznym ilość zużywanych toreb foliowych zdecydowanie wzrasta.
17 października 2019 r.Nowy spin-off z UW: szkodliwy chrom można wyeliminować bez szkody dla efektów wizualnychNa Uniwersytecie Warszawskim powstała spółkaspin-off o nazwie Inelco, która specjalizuje się w produkcji innowacy
Eksperci podkreślają rolę odpowiedniego nawożenia związkami azotu w produkcji wysokojakościowej kiszonkiWarszawa, ? 23 Czerwca 2010 ? W szczycie sezony kiszonkarskiego, eksperci przypominają jak ważną rolę w produkcji paszy
Komunikat prasowyWarszawa, 8 października 2019r.Termomodernizacja to najbardziej opłacalna inwestycjaCiepło i oszczędnie dzięki Termo OrganicePrzeprowadzony audyt energetyczny w krakowskim Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowa
TAURON Ciepło zawarł 19 grudnia dziesięcioletnią umowę (na lata 2016-2026) z Elektrociepłownią Będzin na odbiór ciepła. Porozumienie o wartości blisko 441 mln zł to kontynuacja dotychczasowej współpracy pomiędzy spółk
Ideacto współpracuje z Lasami Państowymi nad transmisją on-line z gniazda Bielików.Wykorzystywane jest autorskie oprogramowanie Video CMS do zapewnienia płynnej transmisji obrazu.Celem projektu realizowanego przez L
22 marca 2013 r. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. zawarł umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o współpracę przy współfinansowaniu przedsięwzięć w ramach programu ?Efektywne wykorzystanie