Wiadomości branżowe

Pola Nadziei w Arkadach Wrocławskich

Żonkil to symbol nadziei. To właśnie te kwiaty będą rozdawać w zamian za datki wolontariusze w Arkadach Wrocławskich w dwa najbliższe weekendy 9-10 i 16 -17 kwietnia. Wszystko w ramach akcji “Pola Nadziei”. Pieniądze uzyskane w ten sposób wspomogą Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

“Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego celem jest pomoc hospicjom i ludziom terminalnie chorym. Jest to również akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty, solidarności i empatii wobec chorych. W dwa kwietniowe weekendy 9-10 i 16-17 kwietnia fundacja ?Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci? zorganizuje w Arkadach Wrocławskich kwestę. W jej ramach wolontariusze ? w zamian za datki ? będą obdarowywać Klientów Arkad żonkilami, przeprowadzą również akcję informacyjną dotyczącą inicjatywy Pola Nadziei. Będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób przykazać 1% podatku na pomoc chorym dzieciom.

Nie bez powodu na symbol ?Pól Nadziei? wybrany został żonkil. Symbolizuje zwycięstwo życia nad śmiercią i nadzieję. Żonkilami obsadzane są wrocławskie przyszkolne ogródki, rabaty i skwery. Następnie kwiaty są ścinane i przeznaczane na kwesty, a pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczane są na pomoc hospicjom.

Poza kwestą w Arkadach Wrocławskich, 16 kwietnia na wrocławskim Rynku rozpocznie się wystawa fotografii pokazująca życie jednej z podopiecznych
Hospicjum dla Dzieci i jej rodziny. Wystawę można będzie oglądać do końca kwietnia.
Tego samego dnia (16 kwietnia) fundacja ?Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci? wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Gremium MC Poland zorganizują akcję pobierania krwi, połączoną z festynem na Wyspie Słodowej. 17 kwietnia o godz. 12.00 zaplanowany jest radosny marsz spod Muzeum Narodowego do Hali Stulecia. Uczestnicy proszeni są o włożenie żółtych ubrań oraz zabranie ze sobą instrumentów i radosnych emblematów.
http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=938684216

hastagi na stronie:

#enie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #adk   #dw   #dwa   #kszo   #kt   #marki   #ry   #wka   #zwi