Ekologia Wiadomości branżowe

Ekologicznie i ekonomicznie ? przykład dają dyplomaci

Rezydencja Ambasadora USA Lee A. Feinsteina na warszawskim Mokotowie jest jedną z ponad 70 placówek dyplomatycznych na całym świecie objętych projektem Ligi Zielonych Ambasad. Proekologiczne ulepszenia wprowadzane przez amerykański Departament Stanu wspiera firma 3M.

Stany Zjednoczone aktywnie współpracują z największymi innowatorami sektora prywatnego na rzecz zwiększania efektywności energetycznej. Wynikiem partnerstwa prywatno – publicznego (PPP) są inwestycje w ponad 70 placówkach dyplomatycznych na całym świecie. Warszawa jest jednym z dziesięciu europejskich miast, gdzie w amerykańskiej placówce zastosowano najnowsze technologie, które oprócz tego, że są przyjazne dla środowiska, oszczędzają energię i ograniczają koszty eksploatacji. Wśród proekologicznych rozwiązań znalazły się folie okienne serii Prestige od 3M.

– Ideą folii serii Prestige jest najwyższy – w porównaniu do innych produktów tego typu – poziom transmisji światła widzialnego do wnętrza pomieszczenia, na którego szybach folia jest zainstalowana, co jest ważne szczególnie w pochmurne dni, gdy ilość światła i tak jest już mocno zredukowana. Prestige zatrzymuje niemal 100% szkodliwych promieni ultrafioletowych, które wpływają m.in. na płowienie lub blaknięcie kolorów, oraz do 97% promieniowania podczerwonego, które jest odczuwalne w postaci ciepła. Takie blokady skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia lub całego budynku, co w rezultacie zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną, m.in. niezbędną do zasilania urządzeń klimatyzacyjnych. – mówi Agnieszka Michalak z 3M Poland – Niewątpliwą zaletą folii Prestige jest całkowite wyeliminowanie z ich konstrukcji warstwy metalizowanej, dzięki czemu zainstalowany na szybach produkt jest praktycznie niezauważalny dla oka, jak również nie zmienia wyglądu budynku. Dodatkowo brak metalu sprawia, że folia nie zakłóca sygnału telefonów komórkowych.

Do tej pory wysoka skuteczność folii w zakresie redukcji nagrzewania wiązała się nieodłącznie ze znacznym zaciemnieniem wnętrza. Firma 3M stworzyła folię, która transmituje do wnętrza budynku nawet do 90% światła widzialnego. Wysoką skuteczność folii 3M Prestige w odbijaniu nadmiaru energii słonecznej uzyskano dzięki zastosowaniu technologii mikroreplikacji, tzn. połączenia kilkuset warstw folii o grubościach rzędu nanometrów każda, w jednolitą folię o grubości całkowitej ok. 50 mikronów.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tak prestiżowym projekcie, jak Liga Zielonych Ambasad. Udział w tym przedsięwzięciu pozwala nam zaprezentować produkt, który zapewnia komfort i oszczędność energii. Folie Prestige doskonale pasują na podwójne i potrójne szyby okien produkowanych na wszystkich światowych rynkach – mówi Pam Kellenberger z 3M.

3M jest światowym liderem w dziedzinie folii ochronnych, pierwszy patent otrzymała już w 1966 roku. Folie Prestige to jednak nie jedyny proekologiczny produkt amerykańskiego giganta od innowacji. Firma od lat  znana jest z innowacyjnych technologii, które starają się sprostać wyzwaniom współczesnego świata, związanym z zrównoważonym rozwojem biznesu i ochroną środowiska naturalnego.

 

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodzi dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M Poland posiada obecnie 9 zakładów produkcyjnych oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł „Firmy XX-lecia 1990-2010”  przyznany jej przez Polski Klub Biznesu oraz honorowy tytuł „Business Superbrand Polska2010”.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu –  dzięki  którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej ponad 26,7 mld USD, 3M zatrudnia 80 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.

Więcej informacji: www.3m.com

0 0 vote
Article Rating

Similar Posts

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Tylko spokojnie
9 lat temu

przydałoby się jednak żeby producent wskazał też jak rozwiąząc problem ze zużytym materiałem