Wiadomości branżowe

Ekologia na torze żużlowym

25 lipca najnowocześniejszy stadion żużlowy świata będzie gościł najlepszych polskich zawodników. Na toruńskiej Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na Żużlu, w którym o zwycięstwo walczyć będą między innymi: Tomasz Gollob, Piotr Protasiewicz, Wiesław Jaguś, Grzegorz Walasek, Adrian Miedziński. Na arenie na pewno nie zabraknie atrakcji podnoszących adrenalinę, ale pojawi się także wątek ekologii.

17 lipca rusza akcja Greenbag, w której miłośnicy czarnego sportu będą mogli wygrać bilety na Mistrzostwa. W dniach 17-24.07.09 r. w sklepach sieci „Piotr i Paweł” w Toruniu, Bydgoszczy i Zielonej Górze można będzie kupić unikalną torbę Greenbag z logo Mistrzostw ze specjalnej, limitowanej edycji. Osoby, które w wyznaczonych dniach  kupią taką torbę, będą mogły sprawdzić przy kasach, czy wygrały wejściówkę na IMP na żużlu.

 „Od początku istnienia naszej firmy, oprócz promowania artykułów pro-ekologicznych, angażujemy się we wspieranie lokalnych toruńskich inicjatyw, a szczególny nacisk kładziemy na promocję i sponsoring sportu. Stawiamy na innowacyjność, nie tylko w biznesie, ale także w sporcie. Od lat sponsorujemy zawody żużlowe i przyczyniamy się do propagowania tego fascynującego sportu na arenie ogólnopolskiej” – wyjaśnia Andrzej Gajek, prezes firmy Gam.

Na toruńskiej Motoarenie nie zabraknie również ekologicznych atrakcji: w specjalnej promocji będzie można nabyć torby Greenbag z limitowanej serii, będące świetnym gadżetem pamiątkowym dla miłośników Speedwaya. Wszyscy widzowie przy zakupie biletu otrzymają mały prezent od firmy GAM, producenta Greenbagów – magnes na lodówkę, przypominający na co dzień o ekologii.

Żużlowa ekologia

Stereotypowo żużel jest odbierany jako brudny sport, nie mający nic wspólnego z troską o środowisko naturalne. Jednak w rzeczywistości wyścigi żużlowe nie stoją w sprzeczności z ekologicznymi ideami. Zgodnie z Regulaminem Zawodów Motocyklowych na Torach Żużlowych na sezon 2009 każdy zawodnik ma obowiązek wyłożenia pod swoim motocyklem maty absorpcyjnej.  Kolejnym krokiem w stronę uczynienia żużlu sportem bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego jest ograniczenie hałasu. W sezonie 2010 do regulaminu zostanie wprowadzony obowiązek posiadania przez żużlowców nowych tłumików. Od poprzedników będą różnić się przede wszystkim zmniejszeniem ilości hałasu aż o 10 decybeli.

Finał Mistrzostw przyciąga tłumy ludzi – około 15 000 osób zgromadzi się w sobotę, by podziwiać najlepszych zawodników. Jest to doskonała okazja, aby oprócz sportowych emocji, pamiętać także o ekologicznym stylu życia.                                                                                                                   

Informacje o firmie:

Gam Sp. z o. o. z siedzibą w Toruniu powstała w 1997 roku. Od 2007 rozpoczęła dystrybucję polipropylenowych, ekologicznych toreb sprzedawanych w super i hipermarketach pod marką Greenbag. W październiku 2008r. torba Greenbag otrzymała Certyfikat Jakości Zdrowotnej z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

Firma Gam Sp. z o. o. ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród: „Odkrycie Roku 2008” oraz „Ekolaur Konsumenta 2008” przyznawane przez konsumentów za najlepszy krajowy produkt. Kampania marki Greenbag została doceniona również na arenie międzynarodowej: wygrała pierwszą nagrodę Euorpean Excellence Awards w kategorii „Launch”. Główne motto firmy brzmi „nasz sukces będzie sukcesem wszystkich”. Za słowami idą czyny, oprócz promowania produktów pro-ekologicznych, firma GAM angażuje się we wspieranie inicjatyw charytatywnych, promocję i sponsoring sportu.

 

Similar Posts