RTV i AGD

3M wprowadza na rynek mufy przelotowe z żywicą Scotchcast 40

Mufy żywiczne 3M Scotchcast do łączenia kabli nieekranowanych, to nowy produkt firmy 3M. Seria produktów 92 NBA 1C i 3C zapewnia doskonałą izolację elektryczną i ochronę mechaniczną. Mufy te znajdą zastosowanie w każdych warunkach: we wnętrzach pomieszczeń, na powietrzu, pod ziemią i w wodzie.

Mufy żywiczne 3M Scotchcast zostały zaprojektowane w celu łączenia nieekranowanych kabli niskiego napięcia o izolacji tworzywowej. Każda złączka może obsłużyć od 1 do 5 żył roboczych kabla.

Łatwe w użyciu

Mufy 3M Scotchcast z serii 92 NBA 1C i 3C zapewniają możliwość szybkiej i łatwej instalacji. Przezroczysta, jednoczęściowa osłona z zamknięciem zatrzaskowym jest prosta w obsłudze i usprawnia przebieg instalacji. Uszczelnienia piankowe znajdujące się po obu stronach osłony, mogą być zastosowane do kabli o różnych średnicach, dzięki wstępnym nacięciom pianki. Zatyczka zamykająca osłonę chroni połączenie przed zanieczyszczeniami.

Poprzez zastosowanie zintegrowanych złączek śrubowych mufa zapewnia bezpieczeństwo połączenia. Pięciożyłowy element łączący pozwala na swobodne ułożenie kabla i zachowanie niezbędnych dystansów wewnątrz mufy. Dzięki dołączonemu do zestawu kluczowi, nie potrzebne są żadne dodatkowe narzędzia.

Ochronę zapewnia żywica

Składniki żywicy Scotchcast 40 przed użyciem znajdują się w specjalnym dwudzielnym worku ze zintegrowanym systemem zamkniętego mieszania.

Poprzez usunięcie zgrzewu w woreczku następuje zmieszanie się składników żywicy – wyjaśnia Sebastian Urbanek, Inżynier Serwisu Technicznego 3M Poland. – Zawory w osłonie i w worku z żywicą pozwalają na opróżnienie zawartości w sposób bezpieczny dla użytkownika. Po połączeniu obu zaworów wystarczy obrócić worek o 180 stopni względem skorupy, żeby ta wypełniła się zmieszanym płynem. System CMP (Closed Mixing and Pouring) zastosowany w produkcie zabezpiecza przed kontaktem żywicy ze skórą i sprawia, że jej użycie nie powoduje zagrożenia w trakcie montażu.

Zewnętrzna warstwa aluminium, którą pokryty jest worek ze składnikami żywicy, chroni ją przed wilgocią i wpływem warunków zewnętrznych. Dzięki temu produkt jest bezpieczny dla użytkownika.

W zestawie 3M Scotchcast znajdują się:

* Plastikowa osłona
* Pięciożyłowa złączka
* 2 piankowe zatyczki
* Dwudzielny worek ze składnikami żywicy z zaworem w systemie CMP
* Instrukcja montażu

O 3M Company

O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowa. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu – dzięki którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.com

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.pl

http://media.edelman.pl/pl/pr/162248/3m-wprowadza-na-rynek-mufy-przelotowe-z-zywica-scotchcast-40

hastagi na stronie:

#Mufy żywiczne 3M alegro

Similar Posts